Zaproszeni pisarze
Jolanta Bartoś
Jolanta Bartoś – Wielkopolanka, urodzona w Jarocinie, przez większość lat mieszkanka Krotoszyna, obecnie leszczynianka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Jako pisarka debiutowała w 2016 roku, powieścią „Niepokorna”, od tamtej pory nieustannie zabiera swoich czytelników w kryminalny świat. Jak sama mówi – jej dusza pęknięta jest na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do pisania mrocznych historii; w drugiej panuje światło. Jest artystyczną duszą wyczuloną na piękno. Kocha rękodzieło w każdej formie.
Max Czornyj
Max Czornyj – Rocznik 1989. Adwokat, praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Niczym w dowcipie lubi stare wino, spleśniałe sery i samochody bez dachu. Pasjonuje go broń czarnoprochowa – rewolwery Colta i Remingtona. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zegarki, również zabytkowe meble.Lubi grać w szachy, a na playstation nie grał nigdy. Adwokat i autor bestsellerowych kryminałów, thrillerów psychologicznych, powieści obyczajowych i cieszących się ogromną popularnością powieści opartych na faktach. Łączna sprzedaż jego książek sięga 800 tysięcy egzemplarzy! Pochodzi z Lublina. Jego rodzina ma korzenie rusińskie i niemieckie, a on sam mocno związany jest również z Włochami. Kolekcjoner antyków, w tym zabytkowej broni, zegarów oraz świeczników. Pasjonat sztuki. Od 2022 r. podjął współpracę z marką luksusowych aut – Jaguar.
Tomasz Duszyński
Tomasz Duszyński – dziennikarz (pracował w RFM FM i Radiu Aplauz), pisarz, scenarzysta gier komputerowych, a w wolnych chwilach maratończyk.
Debiutował zbiorem opowiadań Produkt uboczny (2007). Nagradzany autor powieści kryminalnych: zdobywca wyróżnienia jury Kryminalnej Piły, a także nagrody Kryminalny Magiel za najlepszy kryminał retro 2019 roku („Glatz”) i drugiego miejsca za kryminał retro 2020 roku (Glatz. Kraj Pana Boga). Laureat Nagrody Złotego Pocisku Publiczności za powieść kryminalną „Glatz” oraz Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników za powieść kryminalną “Glatz. Kraj Pana Boga”.
Hanna Greń
Hanna Greń – Urodzona w 1959 roku w Wiśle, mieszkanka Bielska-Białej. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach, całe życie zawodowe związała z ekonomią. Jak na autorkę mrocznych kryminałów i thrillerów jest osobą niezwykle pogodną, dowcipną, z dużym dystansem do siebie. Debiutowała w 2014 roku. Pasjonuje się kryminalistyką. Jej mąż – emerytowany policjant – jest pierwszym recenzentem jej książek, stąd ich wiarygodność i dopracowanie merytoryczne.
Robert Ostaszewski
Robert Ostaszewski – (ur. 1972) prozaik, autor kryminałów, wykładowca Studiów Literacko-Artystycznych UJ. Autor m.in. powieści obyczajowej Troję pomścimy i zbioru opowiadań Dola idola. Współautor i autor wielu opowiadań oraz powieści kryminalnych. Obecnie tworzy kryminalny cykl śląski (Zabij ich wszystkich, Ukochaj na śmierć, Śmierć śląskiej matki). Autor trylogii z podkomisarzem Konradem Rowickim (Zginę bez ciebie, Śmierć last minute, Tysiąc ciętych róż) oraz bestsellerowego cyklu 12 opowiadań kryminalnych Zemsta & Partnerzy z prywatną detektyw Renatą Łukowską. Współautor kryminałów Kogo kocham, kogo lubię (z Martą Mizuro), Sierpniowe kumaki (z Violettą Sajkiewicz) oraz Swąd (z Bartoszem Wojsą). Publikował opowiadania między innymi w antologiach Zimno, zimniej, zbrodnia oraz Zbrodnia w operze. Jego opowiadanie kryminalne Ten cholerny wrzesień zostało zaadaptowane na scenę w reż. Łukasza Witt-Michałowskiego. Juror Nagrody Kryminalnej Piły. Mieszka (głównie) w Krakowie.
Agnieszka Pruska
Agnieszka Pruska –Z urodzenia wrocławianka, z wyboru gdańszczanka. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, ale już od lat pracuje w zupełnie innej branży. Interesuje się sportami walki (stopień mistrzowski w aikido), podróżami dalszymi i bliższymi, książkami o zróżnicowanej tematyce, nie lubi bezczynności. Czasem recenzuje i pisze felietony.
Witold Tkaczyk
Witold Tkaczyk – Współtwórca (z Łukaszem Zandeckim) Magazynu Komiksów AQQ, jego redaktor i wydawca, założyciel wydawnictwa Zin Zin Press i marki komiksynazamowienie.pl, specjalizujących się w komiksach historycznych i edukacyjnych. Wieloletni juror konkursu na najlepszy komiks Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Z wykształcenia architekt i historyk sztuki, z zawodu dziennikarz, redaktor, publicysta, krytyk, scenarzysta, ilustrator i grafik. W ramach warsztatów w Pracowni Komiksowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu współtworzył zbiór miniatur komiksowych gostyńskich twórców „Gosttown” oraz komiks historyczny „Długoraj. Historia prawdziwa”. Jest też konsultantem serii kryminalnej „Kot i Kotek”.
Marcin Walczak
Marcin Walczak – Nie nazwałby się realistą. Daleko mu też do typowego optymisty. Jestem raczej niepoprawnym idealistą, który przepada za dobrą literaturą i porządną muzyką. W wolnym czasie lubi spacerować z psem. Uwielbia oglądać filmy i seriale, jednak nade wszystko kocha pisać, przelewać na wirtualny papier historie błąkające się po głowie. Od dziecka światy zapisane na stronach książek stanowiły dla niego odskocznię od szarej rzeczywistości małego miasteczka. W którymś momencie postanowił zacząć tworzyć własne historie. W wolnych chwilach uwielbia siadać do pianina, by komponować i śpiewać. Stąd też taka nietypowa forma spotkań z Czytelnikami, łącząca performance z recitalem muzycznym w moim wykonaniu. W październiku ukaże się jego kolejna książka z serii o Anecie Sosze pod tytułem : Sekta, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. W przygotowaniu jest także książka science-fiction w świecie post apo pod tytułem Nieznajomy Pielgrzym – Zwierciadło. Książka ta skierowana jest dla młodzieży i wszystkich entuzjastów fantastyki.